Powrót do strony

Jak sprawdzić czy sms został odczytany?

· Jak

Wysłanie wiadomości tekstowej i czekanie na odpowiedź może być momentem pełnym niepewności. Czy odbiorca otrzymał wiadomość? Czy ją przeczytał? Te pytania mogą dręczyć nas do momentu otrzymania odpowiedzi. Na szczęście istnieje sposób, aby dowiedzieć się, czy nasza wiadomość została odczytana, a nazywa się to "potwierdzeniami odczytu".

Zalety i wady "potwierdzeń odczytu"

Zanim omówimy, jak włączyć "potwierdzenia odczytu", warto rozważyć zalety i wady tej funkcji.

Zalety: Włączenie potwierdzeń odczytu pozwala dowiedzieć się, kiedy druga osoba przeczytała naszą wiadomość, co może być przydatne do potwierdzenia istotnych informacji lub unikania nieporozumień. Możesz także dostosować potwierdzenia odczytu dla poszczególnych kontaktów, aby kontrolować, kto może zobaczyć, kiedy przeczytałeś ich wiadomości.

Wady: Włączenie potwierdzeń odczytu może jednak mieć pewne wady, takie jak naruszenie prywatności lub wywieranie presji na szybką odpowiedź. Niektórzy ludzie mogą być zirytowani lub urażeni, gdy zobaczą, że przeczytałeś ich wiadomość, ale jeszcze nie odpowiedziałeś. Możesz także stracić możliwość udawania, że nie zauważyłeś wiadomości, którą nie chcesz teraz traktować.

Jak włączyć Potwierdzenia odczytu dla iPhone i Androida

Włączenie potwierdzeń odczytu jest proste zarówno dla użytkowników iPhone'a, jak i Androida, ale istnieją pewne różnice i ograniczenia w zależności od urządzenia i aplikacji, którą używasz. Oto jak włączyć potwierdzenia odczytu dla najczęstszych scenariuszy:

Sprawdzanie odczytania wiadomości z iPhone do iPhone'a:

Jeśli ty i odbiorca posiadacie iPhone'y, możecie użyć iMessage do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. iMessage to własna usługa komunikatora Apple, która działa za pośrednictwem Wi-Fi lub danych komórkowych. Pozwala również włączyć potwierdzenia odczytu dla twoich wiadomości. Aby włączyć potwierdzenia odczytu dla iMessage, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz Ustawienia na swoim iPhone'ie.
  • Dotknij Wiadomości.
  • Następnie przełącz Wysyłanie potwierdzeń odczytu.

Teraz, gdy wyślesz wiadomość do innego użytkownika iPhone'a, który ma włączony iMessage, zobaczysz niebieską kopertę wokół swojej wiadomości. Oznacza to, że twoja wiadomość została wysłana za pomocą iMessage. Zobaczysz także stan pod twoją wiadomością, takie jak Dostarczone lub Odczytane.

Jeśli odbiorca także włączył potwierdzenia odczytu, zobaczysz Odczytane wraz z czasem, kiedy przeczytali twoją wiadomość.

Jak sprawdzić czy SMS z iPhone do Androida został odczytany:

Jeśli wysyłasz wiadomość ze swojego iPhone'a do użytkownika Androida lub odwrotnie, nie możesz użyć iMessage. Zamiast tego będziesz musiał korzystać z wiadomości SMS, która jest standardową usługą wysyłania wiadomości tekstowych, działającą za pośrednictwem sieci komórkowej. Wiadomości SMS są pokazywane w zielonych kopertach na twoim iPhone'ie.

Problem z wiadomościami SMS polega na tym, że nie obsługują one potwierdzeń odczytu. Oznacza to, że nie będziesz w stanie sprawdzić, czy odbiorca przeczytał twoją wiadomość, czy nie. Zobaczysz tylko stan Dostarczone, co oznacza, że twoja wiadomość dotarła do ich telefonu, ale niekoniecznie, że ją otworzyli.

Jedynym sposobem na uzyskanie potwierdzeń odczytu dla wiadomości SMS jest użycie aplikacji osób trzecich, które je obsługują, takich jak WhatsApp, Facebook Messenger lub Signal. Te aplikacje działają za pośrednictwem Wi-Fi lub danych komórkowych i pozwalają ci zobaczyć, kiedy odbiorca przeczytał twoją wiadomość, jak również inne funkcje, takie jak połączenia głosowe i wideo, naklejki i szyfrowanie. Jednak zarówno ty, jak i odbiorca muszą używać tej samej aplikacji i mieć na niej konto.

Jak sprawdzić czy SMS został odczytany kiedy wyślemy go z Android do Androida:

Jeśli ty i odbiorca posiadacie telefony z systemem Android, możecie użyć RCS (Rich Communication Services) do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. RCS to nowy standard, który ma na celu poprawę funkcji i możliwości wiadomości SMS.

RCS messaging umożliwia wysyłanie i odbieranie wysokiej jakości mediów, czatów grupowych oraz potwierdzeń odczytu, między innymi. Aby włączyć potwierdzenia odczytu dla wiadomości RCS za pomocą aplikacji Google Messages, wykonaj następujące kroki:

  • Otwórz aplikację Google Messages na swoim telefonie z systemem Android.
  • Dotknij swojego zdjęcia profilowego lub inicjału w okrągłym kółku u góry prawej strony rozmów.
  • Wybierz Ustawienia wiadomości.
  • Następnie kliknij Rozmowy RCS.
  • Przełącz opcję Włącz rozmowy RCS i Wyślij potwierdzenia odczytu.

Uwaga: Aby dowiedzieć się, kiedy inni przeczytali twoją wiadomość, również muszą włączyć potwierdzenia odczytu w swoich ustawieniach. Teraz, gdy wyślesz wiadomość do innego użytkownika systemu Android, który ma włączoną komunikację RCS, zobaczysz stan pod twoją wiadomością, taki jak "Dostarczone" lub "Przeczytane". Jeśli odbiorca również włączył potwierdzenia odczytu, zobaczysz "Przeczytane" wraz z czasem, kiedy przeczytali twoją wiadomość.

Podsumowanie

Potwierdzenia odczytu mogą być przydatną funkcją, aby dowiedzieć się, czy ktoś przeczytał twoją wiadomość tekstową, czy nie. Mogą również pomóc w lepszej komunikacji i unikaniu nieporozumień. Jednak potwierdzenia odczytu mają także pewne wady, takie jak problemy z prywatnością, presja społeczna i zużycie baterii. Dlatego należy z nich mądrze korzystać i szanować innych, zdając sobie sprawę z ustawień i ograniczeń swojego urządzenia oraz aplikacji.