Powrót do strony

Jak usunąć stronę w Wordzie?

· Jak

Usuwanie strony w Wordzie

Jeśli używasz Microsoft Word, z pewnością nie chcesz, aby puste strony pojawiały się w środku dokumentu lub dodatkowe strony na końcu. Pewnie nie raz zadawaliście sobie pytanie "jak usunąć stronę w Wordzie".

Te dodatkowe strony mogą być spowodowane przez tabele, zbyt częste naciskanie klawisza ENTER, niepotrzebne podziały sekcji, niezamierzone podziały stron, dodatkowe znaczniki akapitów i inne. Niechciane strony mogą sprawić, że Twój dokument będzie wyglądał nieprofesjonalnie. W tym artykule pokażę Ci, jak usunąć stronę w Wordzie, zarówno pustą, jak i dodatkową. Artykuł powstał na podstawie Microsoft Office 2016 ale te same kroki można zastosować w każdej wersji programu Word.

Jak usunąć pustą stronę w Wordzie?

Jeśli pracujesz z dużym dokumentem Word i masz zamiar go zaprezentować lub wydrukować, warto sprawdzić, czy nie ma pustych stron i dodatkowej ostatniej strony. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

1. Naciśnij CTRL + SHIFT + 8 lub przejdź do karty Narzędzia główne i kliknij ikonę akapitu (¶). Ta kombinacja klawiszy wyświetla znaczniki akapitów na końcu każdego akapitu i każdej pustej linii, zasadniczo za każdym razem, gdy naciskasz klawisz ENTER, oraz na początku dodatkowej pustej strony.

2. Aby usunąć te dodatkowe strony w Wordzie, zaznacz znaczniki akapitów za pomocą myszy lub touchpada i naciśnij klawisz DELETE. Jeśli jeden z znaczników pozostanie, usuń go za pomocą klawisza BACKSPACE.

3. Jeśli masz cierpliwość, możesz również usunąć puste strony, przechodząc do pustych stron i naciskając klawisz BACKSPACE, aż znaczniki akapitów znikną.

Jak usunąć stronę w dokumencie Word na końcu dokumentu?

Jeśli na końcu dokumentu pojawiła się dodatkowa pusta strona, oto jak ją usunąć:

1. Kliknij kartę Widok.

2. Przejdź do Panelu nawigacji. Wyświetli to pasek boczny zawierający trzy karty – 'Nagłówki', 'Strony' i 'Wyniki'. Kliknij 'Strony', aby wyświetlić wszystkie strony dokumentu w pasku bocznym.

3. Aktywna strona zostanie automatycznie zaznaczona. Kliknij dodatkową pustą stronę, aby ją zaznaczyć i naciśnij klawisz DELETE na klawiaturze, aby ją usunąć. Możesz również usunąć tę dodatkową pustą stronę, po prostu naciskając klawisz BACKSPACE.

Jak usunąć stronę w Wordzie na Windows i macOS

  1. Kliknij lub stuknij w dowolne miejsce na stronie, którą chcesz usunąć.
  2. Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+G na klawiaturze.
  3. W polu „Wpisz numer strony” wpisz \page.
  4. Naciśnij Enter na klawiaturze, a następnie wybierz Zamknij.
  5. Upewnij się, że strona z zawartością jest zaznaczona, a następnie wciśnij klawisz Delete na klawiaturze.

Podsumowanie

Teraz już znasz odpowiedź na pytanie "jak usunąć stronę w Wordzie?". Tych kilka prostych wskazówek sprawi, że twoje dokumenty będą wyglądały bardziej profesjonalnie.