Powrót do strony

 

Jak sprawdzić czy ktoś zablokował mój numer?

· Jak

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy ktoś zablokował twój numer? To pytanie może pojawić się, gdy nagle przestajesz otrzymywać odpowiedzi na swoje połączenia lub wiadomości od określonej osoby. Sprawdzenie, czy twój numer został zablokowany, nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Metody sprawdzania blokady numeru

Jeśli ktoś zablokował twój numer, oznacza to, że nie chce mieć z tobą kontaktu. Ale jak sprawdzić, czy twój numer faktycznie został zablokowany, bez konieczności bezpośredniego pytania tej osoby?

Proces ten może być bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza że ani telefony iPhone, ani telefony z systemem Android nie posiadają funkcji, która poinformuje cię, czy twój numer został zablokowany. Jednak istnieją metody, które możesz wypróbować, aby to sprawdzić, niekoniecznie pytając bezpośrednio osobę, której dotyczy sytuacja.

Sprawdzanie zablokowania numeru za pomocą połączenia telefonicznego

Pierwszą metodą, którą możesz wypróbować na dowolnym typie telefonu, jest wykonanie połączenia do osoby, której podejrzewasz o zablokowanie twojego numeru. Zazwyczaj oczekiwałbyś od trzech do dwunastu dzwonków, zanim połączenie zostanie przekierowane na pocztę głosową. Jednak zablokowany numer dzwoni tylko raz, po czym natychmiast przechodzi na pocztę głosową. Jeśli połączenie od razu przechodzi na pocztę głosową, oznacza to, że twojego numeru nie zablokowano, a osoba może być zajęta lub jej telefon jest wyłączony.

Jeśli zdecydujesz się zostawić wiadomość głosową z zablokowanego numeru, trafi ona nie do skrzynki odbiorczej, ale do osobnej skrzynki dla zablokowanych numerów. Jeśli jednak dzwonisz do osoby posiadającej iPhone'a, istnieje kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć, aby sprawdzić, czy twój numer został zablokowany.

Jak Sprawdzić Czy Ktoś Zablokował Mój Numer na iPhone

Możesz spróbować zadzwonić z ukrytym numerem, dodając przed wybieraniem numeru *67. Jeśli w tym przypadku telefon zadzwoni lub osoba odebrała połączenie, oznacza to, że twój numer prawdopodobnie został zablokowany. Możesz także spróbować ukryć swój identyfikator dzwoniącego, przechodząc do ustawień iPhone'a, wybierając „telefon”, a następnie „pokaż mój identyfikator dzwoniącego” i wyłączając tę funkcję.

Niestety, z powodu aktualizacji oprogramowania iOS 13, ta metoda może być mniej skuteczna, ponieważ nowa funkcja umożliwia użytkownikom iPhone'ów wyciszenie połączeń od nieznanych numerów. Jeśli osoba, do której dzwonisz, korzysta z tej funkcji i nie ma twojego kontaktu zapisanego w telefonie, jej telefon nie zadzwoni.

Najbardziej oczywistym i najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie, czy twój numer został zablokowany, jest użycie innego telefonu, aby spróbować zadzwonić do osoby, która może cię zablokować.

Sprawdzanie Blokady Numeru na Androidach

Jeśli posiadasz iPhone'a i podejrzewasz, że twój numer został zablokowany przez innego użytkownika iPhone'a, istnieje kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć. Możesz spróbować wysłać wiadomość iMessage. Jeśli twoja wiadomość zostanie wysłana jako iMessage w niebieskiej bańce tekstowej, a powiadomienie „dostarczono” nie pojawi się, istnieje prawdopodobieństwo, że twój numer został zablokowany.

Natomiast na telefonach z systemem Android sprawdzenie blokady numeru jest więcej skomplikowane, ponieważ nie wszystkie telefony z tym systemem mają funkcję powiadomień o zablokowanych numerach. Jednak istnieje sposób, aby spróbować sprawdzić, czy twój numer został zablokowany bez dzwonienia do osoby.

Jeśli posiadasz telefon z systemem Android, możesz spróbować usunąć kontakt tej osoby z telefonu i ponownie go wyszukać w kontaktach. Jeśli osoba nadal pojawia się jako sugerowany kontakt, oznacza to, że prawdopodobnie nie zostałeś zablokowany.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że zablokowanie numeru może mieć różne konsekwencje na różnych telefonach, dlatego najlepiej jest wypróbować kilka metod, aby upewnić się, czy twój numer faktycznie został zablokowany. Ostatecznie, jeśli podejrzewasz, że ktoś zablokował twój numer, warto zastanowić się, dlaczego tak się stało i czy warto kontynuować próby kontaktu z tą osobą.