Powrót do strony

Kiedy jest Dzień Babci?

Dzień Babci - Kiedy jest?

· Kiedy

Dzień Babci to wyjątkowa okazja do wyrażenia miłości i szacunku wobec naszych ukochanych babć. Jest to święto obchodzone nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na całym świecie. Warto zatem dowiedzieć się, kiedy dokładnie przypada ten ważny dzień, abyśmy mogli należycie uczcić nasze ukochane babcie. W poniższym artykule omówimy, kiedy jest Dzień Babci w Polsce, jakie są zwyczaje związane z tym świętem, oraz jakie daty powinniśmy zapamiętać, aby celebrować zarówno Dzień Babci, jak i Dzień Dziadka.

Kiedy jest Dzień Babci w Polsce?

Początki obchodzenia Dnia Babci w Polsce sięgają lat 60. XX wieku. Od tego czasu stał się on stałym elementem kalendarza świąt, ciesząc się coraz większym uznaniem wśród społeczeństwa. Dzień Babci w Polsce obchodzony jest corocznie 21 stycznia.

Tego dnia wnuki, dzieci i prawnuki starają się złożyć najserdeczniejsze życzenia swoim babciom, obdarowując je prezentami lub drobnymi upominkami. Popularnym zwyczajem jest także sporządzanie laurki, na której maluchy rysują swoje wyjątkowe dedykacje i rysunki. Dla wielu osób jest to okazja do spędzenia czasu z najbliższymi oraz podziękowania babciom za ich miłość i troskę.

Kiedy jest Dzień Babci i Dzień Dziadka?

W Polsce nie tylko babcie mają swoje święto. Również dziadkowie są celebrowani w osobny dzień. Dzień Dziadka obchodzony jest dzień później, 22 stycznia. To doskonała okazja, aby nie tylko pamiętać o naszych babciach, ale także o dziadkach, którzy odgrywają równie istotną rolę w życiu swoich wnuków.

Podobnie jak podczas Dnia Babci, w Dniu Dziadka warto zadbać o to, aby prezent był wyjątkowy i spersonalizowany. To także doskonały moment, aby zebrać rodzinę i wspólnie spędzić czas, dzieląc się wspomnieniami i radościami.

Kiedy jest Dzień Babci 2023?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy przypada Dzień Babci w 2023 roku, odpowiedź brzmi: 21 stycznia. Warto wcześniej zaplanować, jak chciałbyś uczcić to wyjątkowe święto. Może to być spotkanie rodzinne, wspólny obiad, czy też po prostu miłe słowo i gest w stronę babci. Pamiętaj, że najważniejsze jest uczucie, jakie wkładasz w obchodzenie tego dnia.

Nie zapominajmy także o Dniu Dziadka, który przypadnie 22 stycznia 2023 roku. Planując obchody, pamiętajmy o obu naszych dziadkach, pragnąc wyrazić im swoją wdzięczność za to, co dla nas zrobili i nadal robią.

W obchodzeniu Dnia Babci i Dnia Dziadka istotne jest przekazanie naszej miłości i szacunku, które nosimy w sercach. Czasem to niewielki gest czy słowo potrafią sprawić, że te święta stają się wyjątkowe dla naszych najbliższych.

Podsumowanie

Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia, a Dzień Dziadka dzień później, czyli 22 stycznia. W 2023 roku jest oczywiście tak samo. Pamiętajmy o tym, planując obchody i celebrując naszych ukochanych babć i dziadków. To doskonała okazja, aby wyrazić im naszą miłość i wdzięczność za ich nieocenioną obecność w naszym życiu.