Powrót do strony

Kiedy Jest Black Friday?

Black Friday - Kiedy Jest?

· Kiedy

Black Friday to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń zakupowych w ciągu roku. To okazja do zdobycia fantastycznych okazji i przecen na przeróżne produkty. Jednak, kiedy dokładnie jest Black Friday w 2023 roku? I ile czasu trwa ta niesamowita promocja? W tym artykule omówimy datę Black Friday w 2023 roku, długość trwania promocji oraz to, kiedy się zaczyna.

1. Kiedy Jest Black Friday 2023?

Black Friday w 2023 roku przypada dokładnie 24 listopada. Jest to zawsze czwarty piątek listopada, dzień po Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. To właśnie od tego dnia rozpoczyna się sezon zakupów świątecznych, a sklepy oferują ogromne zniżki i promocje.

Black Friday jest dniem, na który czekają zarówno klienci, jak i sprzedawcy. To okazja do wyprzedaży towarów z magazynów i przyciągnięcia klientów niezwykłymi ofertami. W Polsce ta tradycja również zyskuje na popularności, dlatego warto śledzić datę tego wyjątkowego dnia zakupów.

2. Black Friday - Do Kiedy Jest?

Black Friday to zazwyczaj jednodniowe wydarzenie, które odbywa się 24 listopada w 2023 roku. Jednak wiele sklepów decyduje się na przedłużenie promocji na cały weekend, oferując rabaty także w sobotę i niedzielę. To okazja dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w zakupach w piątek.

Ponadto, wiele sklepów internetowych rozpoczyna promocje przed samym Black Friday, co oznacza, że klienci mogą znaleźć okazje już od kilku dni wcześniej. Cyber Monday, który przypada w pierwszy poniedziałek po Black Friday, jest również czasem, gdy wiele sklepów internetowych oferuje obniżki.

3. Black Friday - Od Kiedy Jest?

Black Friday zyskał swoją nazwę od długiego weekendu rozpoczynającego sezon zakupów świątecznych. Jest to dzień po Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, które zawsze przypada na czwarty czwartek listopada. To właśnie od tego dnia rozpoczyna się czas przygotowań do Bożego Narodzenia.

Tradycja Black Friday wywodzi się z USA, ale w ciągu ostatnich lat rozprzestrzeniła się na wiele innych krajów, w tym także na Polskę. To czas, gdy klienci mogą znaleźć niesamowite okazje na przeróżne produkty, począwszy od elektroniki, poprzez ubrania, aż po artykuły gospodarstwa domowego.

4. Black Friday - Dlaczego Warto Śledzić?

Black Friday to idealna okazja do zakupów przed świętami, gdy wiele osób poszukuje prezentów dla swoich bliskich. Promocje w tym dniu są często tak atrakcyjne, że można zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupach. To również czas, gdy wiele sklepów oferuje darmową dostawę, co jest dodatkowym udogodnieniem dla klientów.

Warto również wspomnieć, że Black Friday to doskonała okazja do zakupu sprzętu elektronicznego, laptopów, smartfonów, telewizorów czy konsol do gier w atrakcyjnych cenach. To również moment, kiedy sklepy odzieżowe i obuwnicze oferują duże zniżki na ubrania i buty.

Podsumowanie

Black Friday w 2023 roku przypada 24 listopada i jest jednym z najważniejszych dni zakupów w roku. To czas, gdy wiele sklepów oferuje niesamowite promocje i okazje na przeróżne produkty. Black Friday zazwyczaj trwa jeden dzień, ale wiele sklepów decyduje się na przedłużenie promocji na cały weekend, a także na Cyber Monday. To doskonała okazja do zaoszczędzenia pieniędzy i zakupu prezentów przed świętami. Dlatego warto śledzić datę Black Friday i być gotowym do wyjątkowych zakupów.