Powrót do strony

Jak Wysłać Pinezkę?

Pinezka - jak wysłać?

· Jak

Pinezkowanie, czyli dodawanie "pinezki" (ang. pin) do różnych treści online, stało się powszechne w dzisiejszym cyfrowym świecie. Jednym miejscem, które umożliwia przypięcie lokalizacji na mapie, jest Google Maps. Drugim natomiast jest jednen z popularnych serwisów, gdzie możemy dzielić się inspiracjami, Pinterest. W tym artykule dowiesz się, jak wysłać pinezkę na obu tych platformach.

Jak Wysłać Pinezkę - Google Maps

Google Maps, jako jedno z najpopularniejszych narzędzi dostępnych w portfolio Google, cieszy się ogromną popularnością zarówno w podróży, jak i w codziennym życiu. Wielu z nas korzysta z niego na co dzień, aby znaleźć miejsca na mapie, wyznaczyć trasy czy odkryć ciekawe atrakcje w okolicy. Niemniej jednak, mało kto zdaje sobie sprawę z potencjału pewnej funkcji, a mianowicie - pinezki Google. Dziś przyjrzymy się, jak wysłać pinezkę w Google Maps oraz do czego może nam to służyć.

Google Maps to nie tylko darmowe, powszechnie dostępne i łatwe w użyciu narzędzie, ale także niezwykle wszechstronne. Oprócz standardowych funkcji, istnieją mniej znane, ale równie użyteczne opcje, takie jak wysyłanie pinezki, której celem jest ułatwienie dzielenia się naszą lokalizacją lub konkretnym punktem na mapie.

Pinezki Google - co to jest?

Pinezka to jedna z najbardziej praktycznych opcji Google Maps, jednak nie każdy wie, jak z niej korzystać lub jak ją wysłać. W skrócie, przypięcie pinezki umożliwia szybkie udostępnienie swojej lokalizacji lub konkretnej lokalizacji, co może być szczególnie przydatne, gdy planujemy spotkanie z kimś w danym miejscu.

Dzięki tej funkcji unikamy niepotrzebnych komplikacji związanych z poszukiwaniem adresu przez wszystkie zainteresowane osoby. Zamiast tego, osoby z dostępem do wysłanej pinezki otrzymują klarowną wiadomość z możliwością łatwego dostania się do danego miejsca. Jak jednak przypiąć pinezkę w Google Maps?

Jak się wysła pinezkę w Google Maps?

Przypinanie pinezki w Google Maps jest niezwykle proste, podobnie jak udostępnianie jej wybranym osobom. Po otwarciu aplikacji, wystarczy znaleźć interesujące nas miejsce na mapie i kliknąć na nim lewym przyciskiem myszy. Alternatywnie, możemy określić swoje położenie i kliknąć na nie. Po kliknięciu, na dole ekranu pojawią się dokładne współrzędne wybranego miejsca.

Następnie, klikamy te współrzędne, a pinezka zostanie przypięta. Teraz możemy ją wysłać, ale jak to zrobić?

Proces wysyłania lokalizacji jest równie łatwy. Po przypięciu pinezki, po lewej stronie ekranu pojawi się dodatkowe okno z różnymi opcjami. Jedną z nich jest "Udostępnij". Klikamy na nią, a pojawi się kolejne okno z udostępnioną lokalizacją. Pod nią znajduje się link, który możemy skopiować i wysłać do dowolnej osoby za pomocą SMS, komunikatora lub mediów społecznościowych.

Osoba, która otrzyma link do lokalizacji, po kliknięciu w niego, od razu pozna miejsce docelowe, eliminując potrzebę dodatkowych poszukiwań. Włączenie wyznaczania trasy jeszcze bardziej ułatwia odnalezienie się na mapie. Teraz już wiecie jak wysyła się pinezkę!

Pinezka w aplikacji mobilnej Google Maps

Jeśli korzystasz z Google Maps na smartfonie, proces ten jest jeszcze prostszy. Po otwarciu aplikacji, pinezkę ustawiamy poprzez przytrzymanie palca w odpowiednim miejscu na mapie. Natychmiast pojawi się opcja "Udostępnij" na dole ekranu. Po jej kliknięciu, możemy wybrać, komu i w jaki sposób chcemy przekazać współrzędne.

Wysyłanie pinezki w Google Maps to szybki i łatwy sposób na udostępnianie lokalizacji. Bez względu na to, czy planujesz spotkanie z przyjaciółmi, czy dzielisz się informacją o ciekawym miejscu, pinezka jest praktycznym narzędziem ułatwiającym codzienne funkcjonowanie.

Podsumowując, Google Maps to nie tylko mapy i trasy. To także narzędzie ułatwiające komunikację i dzielenie się informacjami, a funkcja pinezki jest tego doskonałym przykładem. Teraz, gdy wiesz, jak wysłać pinezkę w Google Maps, możesz jeszcze bardziej efektywnie korzystać z tego popularnego narzędzia. Zatem, jak wysłać pinezkę? Teraz już wiesz!

Jak Wysłać Pinezkę? - Pinterest

1. Zaloguj się na Pinterest

Pierwszym krokiem, aby wysłać pinezkę na Pinterest, jest zalogowanie się na swoje konto. Jeśli jeszcze nie masz konta, załóż je, korzystając z ważnego adresu e-mail lub konta Google.

2. Przejdź do Strony, którą Chcesz Pinezkować

Po zalogowaniu się, przejdź na stronę internetową, zdjęcie lub artykuł, który chcesz pinezkować. Upewnij się, że masz zainstalowaną wtyczkę Pinterest w przeglądarce internetowej, aby ułatwić ten proces.

3. Kliknij Przycisk "Pinezkuj"

Gdy znajdziesz interesującą cię treść, poszukaj przycisku "Pinezkuj" lub ikony pinezki. Zazwyczaj znajduje się on obok treści lub na pasku narzędzi przeglądarki po zainstalowaniu wtyczki.

4. Wybierz Tablicę i Dodaj Opis

Po kliknięciu "Pinezkuj", pojawi się okno umożliwiające wybór tablicy, na którą chcesz dodać pinezkę. Możesz również dodać opis, który pomoże ci później odnaleźć pinezkę wśród innych.

5. Udostępnij Pinezkę Znajomym

Teraz, gdy pinezka jest dodana do wybranej tablicy, możesz ją udostępnić znajomym. Kliknij na swoją ikonę profilu, a następnie na "Tablice". Wybierz odpowiednią tablicę i kliknij na pinezkę, aby zobaczyć opcję udostępniania. Wprowadź nazwę użytkownika lub adres e-mail znajomego, z którym chcesz podzielić się pinezką.

Gratulacje! Teraz wiesz, jak wysłać pinezkę na Pinterest.

Podsumowanie

Teraz masz pełną wiedzę na temat wysyłania pinezek na dwóch popularnych platformach. Ciesz się dzieleniem się swoimi ulubionymi miejscami i inspiracjami z innymi!

Zaktualizowano 15.01.2024