Powrót do strony

Jak usunąć malinkę?

· Jak

Malinka, znana także jako siniak wywołany przez naczynia krwionośne pękające pod skórą w wyniku intensywnego nacisku, jest często wynikiem namiętnych pocałunków. Powstaje, gdy nacisk powoduje pęknięcie naczyń krwionośnych, a krew wycieka do otaczającej tkanki, tworząc purpurowo-czerwony znak na skórze. Dla wielu osób jest to wstydliwy temat, dlatego próbujemy odpowiedzieć na pytanie "jak usunąć malinkę".

Jak długo utrzymuje się malinka?

Standardowy czas gojenia się malinki to około dwóch tygodni. Wpływ na to mają indywidualne cechy skóry, głębokość i wielkość siniaka. Aby przyspieszyć proces gojenia, można zastosować kilka sprawdzonych metod.

Jak usunąć malinkę przy użyciu zimnych i ciepłych kompresów

Pierwszym krokiem, jak usunąć malinkę, jest stosowanie zimnych kompresów. Lód pomaga zwężać naczynia krwionośne, co redukuje opuchliznę. Zastosuj zimny kompres na dotknięty obszar przez 15 minut na godzinę przez pierwsze 24 godziny. Po tym czasie warto przejść na ciepłe kompresy, które pomagają rozszerzyć naczynia krwionośne, umożliwiając lepszy przepływ krwi i przyspieszając proces gojenia.

Unikanie dalszych urazów

Kolejnym krokiem w odpowiedzi na pytanie, jak usunąć malinkę, jest unikanie wszelkich działań, które mogą pogorszyć jej stan. Unikaj ponownego narażania tego samego miejsca na nacisk, a także upadków i urazów sportowych, które mogą pogorszyć siniak.

Usuwanie malinki poprzez masaż

Masaż może być pomocny w zwiększeniu przepływu krwi do dotkniętego obszaru. Użyj masażera lub wałka jadeitowego, aby delikatnie masować malinkę. Choć brakuje badań na temat skuteczności tej metody w przypadku malinek, wiele osób twierdzi, że pomaga to przyspieszyć proces gojenia.

Jak usunąć malinkę używając skórki od banana

Pocieranie malinki skórką od banana przez około 30 minut to popularny domowy sposób. Składniki odżywcze zawarte w skórce banana, takie jak żelazo i cynk, mogą wspomagać gojenie. Mimo że brakuje naukowych dowodów na skuteczność tej metody, jest ona powszechnie stosowana.

Stosowanie kremów miejscowych w celu usunięcia malinki

Na rynku dostępne są kremy zawierające arnikę, bromelainę lub witaminę K. Arnica to zioło, a bromelaina to enzym występujący w ananasach. Te składniki mogą pomóc w redukcji siniaków, choć potrzeba więcej badań, aby potwierdzić ich skuteczność w przypadku malinek.

Aloe Vera przy usuwaniu malinki

Aloe vera ma właściwości kojące i przeciwzapalne, co może pomóc w szybszym gojeniu siniaków. Nałóż świeży żel z liścia aloesu na malinkę i pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz. Powtarzaj 2-3 razy dziennie.

Usuwanie malinki z pomocą pasty do zębów

Choć brzmi to nietypowo, pasta do zębów może czasami pomóc w redukcji malinki. Działa dzięki lekkim właściwościom drażniącym, które stymulują krążenie krwi. Nałóż cienką warstwę pasty na malinkę i pozostaw na 10 minut. Spłucz letnią wodą i delikatnie osusz.

Jak zakryć malinkę: Krok po kroku

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć malinkę w sposób wizualny, makijaż jest świetnym rozwiązaniem. Oto jak zakryć malinkę krok po kroku:

Baza: Nałóż silikonową bazę, aby wygładzić skórę i przedłużyć trwałość makijażu.

Krem korekcyjny: Nałóż go palcami, stosując delikatne ruchy klepania. Wybierz korektor z odpowiednimi tonami: zielony dla purpurowo-czerwonej malinki, czerwony lub pomarańczowy dla czarno-niebieskiej, fioletowy dla zielono-żółtej.

Korektor dopasowany do odcienia skóry: Nałóż go tak, jakbyś ukrywał wyprysk.

Puder transparentny: Utrwal makijaż, stosując puder delikatnym ruchem dociskającym za pomocą gąbki. Użyj lekkiego pędzla, aby usunąć nadmiar pudru.

Podsumowanie

Malinka to powszechny siniak, który można przyspieszyć do wygojenia za pomocą kilku sprawdzonych metod. Naprzemienne stosowanie zimnych i ciepłych kompresów, masaż, oraz stosowanie kremów miejscowych to tylko niektóre z efektywnych sposobów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć malinkę wizualnie, makijaż może być twoim najlepszym przyjacielem. Zastosowanie tych metod pozwoli ci szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego śladu na skórze.